/ درباره ما / اخبار و رویدادها / کتابخانه / پیوندها / تماس با ما / وزارت ارشاد
۱۶ انیمیشن از تولیدات مرکز راهی جشنواره پویانمایی تهران شدند
کد مطلب :1716در یازدهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران ۱۶ اثر از تولیدات مرکز در بخش های مختلف فیلم کوتاه مسابقه ایران، دینی و ارزش های انقلاب اسلامی، تجربی، دانشجویی و مسابقه بین الملل حضور دارند.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی \"سینماتجربی\"، هیات انتخاب یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران، ۵۸۳ فیلم رسیده به بخش مسابقه ایران و ۱۰۰۴ فیلم رسیده به بخش مسابقه بین‌الملل را بازبینی کرد.
بر این اساس، اسامی پویانمایی‌های‌ ایرانیِ راه یافته به بخش مسابقه ایران شامل آثار پویانمایی، دانشجویی، دینی و ارزش‌های انقلاب اسلامی و آثار بلند و بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره شامل آثار پویانمایی، دانشجویی و بلند اعلام شد.
هیات انتخاب این دوره از جشنواره، در پایان ۱۲۷ اثر شامل ۹۹ اثر پویانمایی، ۱۶ اثر دانشجویی، ۱۱ اثر دینی و ارزش‌های انقلاب اسلامی و ۱ فیلم بلند راه یافته به بخش مسابقه ایران را معرفی کرد.
در عین حال، از بین همین آثار ایرانی اسامی ۲۷ فیلم‌ پویانمایی، ۶ فیلم دانشجویی و ۱ فیلم بلند و همچنین از بین آثار خارجی نیز اسامی ۱۵۴ اثر شامل ۱۰۶ پویانمایی، ۴۶ اثر دانشجویی و ۲ فیلم بلند به بخش مسابقه‌ بین‌الملل این جشنواره اعلام شد.
در میان آثار اعلام شده انیمیشن های «روباه» ساخته صادق جوادی، «آلفابت» به کارگردانی کیانوش عابدی، «حبسی» ساخته احمد خوش نیت، «خاطره نمناک» به کارگردانی مسعود قدسیه، «سیم ششم» ساخته بهرام عظیمی، «خورده شده» به کارگردانی محسن رضا پور، «این سو، آن سو» ساخته لیدا فضلی، «هویت» به کارگردانی علی رضا صالحی در بخش فیلم کوتاه مسابقه ایران در کنار دیگر آثار به رقابت می پردازند.
«سنگ‌های سپید» ساخته فاطمه حسنی و «بالانس» به کارگردانی برزان رستمی از دیگر تولیدات مرکز گسترش هستند که در بخش دینی و ارزش های انقلاب اسلامی مسابقه ایران حضور دارند.
«یکی بود، یکی نبود» ساخته مهین جواهریان در بخش کودک و نوجوان مسابقه ایران و مسابقه بین الملل به رقابت می پردازد.
«چشمان سرخ» به کارگردانی شهرام خوارزمی، «سینک» ساخته محبوبه کلایی و «پسر دریا» به کارگردانی عباس جلالی یکتا از جمله تولیدات مرکز هستند که به بخش تجربی مسابقه ایران این جشنواره راه یافته اند.
«یک نفر» به کارگردانی محبوبه کلایی و «پلکان» ساخته سیامک واحد در بخش دانشجویی مسابقه ایران این جشنواره حضور دارند.
انیمیشن های «سیم ششم»، «روباه»، «خورده شده»، «آلفابت»، «این سو، آن سو»، «هویت» علاوه بر حضور در بخش فیلم کوتاه مسابقه ایران در بخش مسابقه بین الملل یازدهمین جشنواره پویانمایی تهران هم به رقابت با دیگر آثار می پردازند.
همچنین انیمیشن های «پسر دریا» که در بخش تجربی رقابت خواهد کرد و «پلکان» که در بخش دانشجویی حضور دارد علاوه بر حضور در این بخش ها، در بخش مسابقه بین الملل هم حضور خواهند داشت.
هیات انتخاب این دوره از جشنواره را اسماعیل شرعی، محمد خیراندیش، امید خوش‌نظر، رضا منتظری‌مقدم، مریم خلیل‌زاده، بابک نکویی و علی نوری‌اسکویی تشکیل می‌دهند.
علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی جشنواره اسامی دیگر آثار راه‌یافته به بخش مسابقه‌ ایران و بین‌الملل را دریافت کنند.
یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از ۱۲ تا ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان برگزار می‌شود.