/ درباره ما / اخبار و رویدادها / کتابخانه / پیوندها / تماس با ما / وزارت ارشاد
برنامه روز پنجم دوازدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت اعلام شد
کد مطلب :1700در پنجمین روز از دوازدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت 34 فیلم مستند در 6 سالن پردیس سینمایی چارسو روی پرده می‌روند.
به گزارش روابط عمومی دوازدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در پنجمین روز از دوازدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت پنجشنبه 22 آذرماه «لِسِک» ساخته محمدرضا وطن دوست، «چند نفر از ما» ساخته هادی معصوم دوست و «چی دا» ساخته محسن کولیوندی سانس 14، «روابط خانوادگی» ساخته ناصر ضمیری سانس 16، «مادرم ملکه» ساخته علی زمانی عصمتی سانس 18، «پرسپولیس- شیکاگو» ساخته اُرُد عطارپور و «باد» ساخته حمید جعفری سانس20 در بخش مسابقه ملی و «ملاقات با گورباچف» ساخته ورنر هرتزوگ، آندره سینگر از انگلستان، آمريکا، آلمان در بخش نمایش های ویژه سانس در سالن شماره یک پردیس سینمایی چارسو نمایش داده می‌شوند.
کارگاه‌ تخصصی پیچینگ از ساعت 14 تا 18 در سالن شماره دو پردیس برگزار می شود. مراسم رونمایی از کتاب فیلم مستند «دو رگه(فیلم‌های هیبرید)» با حضور نویسنده، احمد ضابطی جهرمی و محمد تهامی نژاد هم ساعت 18 در همین سالن برگزار می شود. برنامه نمایش فیلم‌های این سالن هم به این شرح است: «سالک فکرت » به کارگردانی بیژن شکرريز در بخش خارج از مسابقه سانس 20 روی پرده می‌روند.
«کريس سوئیسی» به کارگردانی آنیا کافمل از سوئیس، کرواسی، آلمان، فنلاند در بخش چشم‌انداز سینمای مستند کشورهای آلمانی‌زبان سانس 14، «لولو: مرواريد بوکسور» به ساخته آسیموی جان بیبوگامبا از تانزانیا، «رؤيای لئوکاديا» به کارگردانی کريژتوف نوويسکی از لهستان و «ساعت شلوغی» به ساخته لوسیانا کپلن از مکزيک در بخش مسابقه بین‌الملل سانس 16، «فرشته ها از جنس نورند» به کارگردانی جیمز لانگلی از آمريکا، دانمارک، نروژ در بخش بین الملل سانس18، «فريدکین بدون ممیزی» به ساخته فرانچسکو زيپل از ايتالیا در بخش پرتره سانس20، «افسانه پادشاه نازيبا» به کارگردانی حسین تباک از آلمان، اتريش در بخش جشنواره مستند تسالونیکی یونان سانس 22 نمایش داده می‌شوند.
برنامه سالن شماره 4 نیز به این شرح است: «اصول بازی» به کارگردانی صادق داوری فر، «وَرس» به کارگردانی جواد وطنی، «آواز جغد کوچک» به کارگردانی مهدی نورمحمدی، «تاريخ صدور» به کارگردانی مجید عزيزی، «آنام» به کارگردانی مريم حق پناه، «تخت سلیمان» به کارگردانی پژمان مظاهری پور و «شهسوار [جهان پهلوان تختی] » به کارگردانی علی شاه محمدی به ترتیب در سانس های14 تا 22 در بخش مسابقه ملی در سالن شماره چهار پردیس سینمایی چارسو روی پرده می‌روند.
«به سوی آزادی» به کارگردانی مجید جعفری، مسعود جعفری جوزانی و «آن روزها» ساخته بیژن سالیانی و ژان کرايلین در بخش مستندهای انقلاب اسلامی کار خود را آغاز می کند. «گالین» به کارگردانی عزت الله پروازه، «کیمیای خاک » ساخته يونس مقدم و «فولاد خوزستان» به کارگردانی منوچهر مشیری در بخش فیلم های مستند معدن و صنایع معدنی ایران، «متولد آذر» ساخته سیدرضا حسینی، «چشم به راه» به کارگردانی علی محمد خانیکی، مجتبی احسانی و «جان» ساخته امیرحسین نوروزی در بخش جایزه شهید آوینی و «بعضی از اين روزها» به کارگردانی وينسنت فورستر از انگلستان و «از موسیقی تا سکوت» ساخته فرشید اخلاقی از استرالیا در بخش نمایش های ویژه از ساعت 16 تا 22 در سالن شماره پنج روی پرده می‌روند.
در سالن شماره 6 هم مستندهای «اهل آب » ساخته آزاده بی زارگیتی و «خور بر کرانه کوير نمک» ساخته مهدی باقری در سانس 14، «حافظ و گوته» ساخته فرشاد فرشته حکمت در سانس 16، «بهارستان، خانه ی ملت» ساخته بابک بهداد در سانس 18 و «فرياد رو به باد» ساخته سیاوش جمالی، عطا مهراد و «بزک» ساخته شیوا سنجری در سانس20 در بخش ملی نمایش داده خواهند شد.
دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت طی روزهای 18 تا 25 آذرماه 1397 به دبیری سید محمد مهدی طباطبائی نژاد در پردیس سینمایی چارسو برگزارمی شود.